22. stycznia 2024 r. - dalsza część pokazu biathlonu w szkołach

Pędzimy dalej z kolejnym pokazem biathlonu w powiecie. Tym razem przedstawiciele szkółki narciarskiej Naroża odwiedzili Szkoły Podstawowe w Kurowie oraz Pewelce.

---

10. stycznia 2024 r - budowa trasy narciarstwa biegowego / 11. stycznia 2024 r. - pokaz biathlonu w szkołach

Wzbogacamy ofertę aktywnego spędzania czasu poprzez budowę trasy narciarstwa biegowego na naszym obiekcie.  W dniu wczorajszym, dzięki sprzyjającym warunkom oraz we współpracy z firmą WOODICA zakończono etap utworzenia trasy, z której każdy fan sportów zimowych będzie mógł korzystać.  W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy również kolejne placówki szkolne, w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do wstąpienia w szeregi naszej szkółki. Tym razem nasi przedstawiciele udzielili pokazu w Szkołach Podstawowych w Wieprzcu, Żarnowce oraz Makowie Podhalańskim. Po raz kolejny wielkie podziękowania kierujemy w stronę dyrektorów oraz nauczycieli szkół za miłą gościnę i liczne przybycie uczniów.

12. grudnia 2023 r. - w szkołach

W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy kolejne placówki szkolne, w celu zachęcenia dzieci i młodzieży do wstąpienia w szeregi naszej narciarskiej szkółki. Tym razem nasi przedstawiciele - w znanym personalnie składzie, udzielili pokazu w Szkołach Podstawowych Nr 1 oraz Nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę dyrektorów oraz nauczycieli szkół za miłą gościnę i liczne przybycie uczniów. Mamy nadzieję, że się podobało.

15. listopada 2023 r. - w szkołach

Kolejny krok za nami!  W dniu wczorajszym we współpracy z BLKS Żywiec odwiedziliśmy trzy placówki szkolne. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę dyrektorów oraz nauczycieli szkół w Juszczynie i Zawoi za miłą gościnę oraz liczne przybycie dzieci i młodzieży. Jak wspominał Grzegorz, na swoim oficjalnym fanpage - widzimy się na zajęciach w piątek, o godzinie 16:00 w hali sportowej Naroża.

---

Informacja w sprawie spotkania organizacyjnego w szkołach

W dniu 15. listopada br., w Szkole Podstawowej w Juszczynie (godz. 10:15), w Zespole Szkół w Zawoi Centrum (godz. 11:30) oraz Zawoi Mosorne (godz. 12:15) odbędą się spotkania organizacyjne w sprawie rozwoju biegów narciarskich oraz biathlonu w naszej szkółce - zarówno w sferze drużynowej, jak i indywidualnej.

Zachęcamy wszystkie dzieci oraz młodzież z powiatu suskiego do wzięcia udziału w spotkaniu, w którym wizję współpracy przedstawią:

➡️ Wiceprezes Polskiego Związku Biathlonu oraz Prezes BLKS Żywiec - Stanisław Kępka;

➡️ Dyrektor sekcji narciarskich Naroża, biathlonista - Grzegorz Guzik;

➡️ Trener sekcji narciarskich BLKS Żywiec - Magdalena Hulbój;

➡️ Trener sekcji narciarskich Naroża - Katarzyna Smyrak;

➡️ Prezes Naroża - Krzysztof Sarna.

Do zobaczenia!

---

W dniu 9 listopada 2023 roku w siedzibie Naroża Juszczyn odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie rozszerzenia działalności sekcji narciarskiej naszego Klubu.

W spotkaniu uczestniczyli: Wiceprezes Polskiego Związku Biathlonu i Prezes BLKS Żywiec - Stanisław Kępka, biathlonista oraz trzykrotny olimpijczyk – Grzegorz Guzik, trener sekcji narciarskiej – Katarzyna Smyrak oraz Prezes Naroża - Krzysztof Sarna.

W ramach współpracy między Klubem BLKS Żywiec, a Naroże Juszczyn omówiono i przyjęto m.in.:

- możliwość powiększenia sekcji Naroża o biathlon;

- możliwość stworzenia trasy narciarstwa biegowego w Juszczynie;

- możliwość uzyskania sprzętu dla naszych zawodników na okres zimowy (narty, buty, kijki) oraz na okres letni w postaci nartorolek;

- organizacji mistrzostw powiatu w wydaniu biathlonowym;

- organizacji przedsięwzięcia w postaci letniego oraz zimowego pokazu biathlonu;

- organizacji treningów z bronią laserową na hali.

W przyszłym tygodniu odbędzie się również spotkanie z młodzieżą, której zostanie przedstawiona wizja, koncepcja obopólnej współpracy, której gwarantem jest m.in. przyszłość w szkole mistrzostwa sportowego.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za ogromną pomoc i wielkie zaangażowanie w dalszy rozwój naszego Klubu. W tym miejscu zaznaczmy, iż Grzegorz Guzik, który będzie pełnił funkcję dyrektora sportowego sekcji narciarskich w naszym klubie, jest także autorem programu, którego szczegóły będziemy wkrótce prezentować. Chcemy również aby szkółka miała charakter co najmniej powiatowy. Jedno jest pewne... czekają nas piękne kolejne lata związane ze sportami zimowymi.

---

W dniu 11 lutego 2023 roku narciarze reprezentujący barwy Naroża Juszczyn wzięli udział w XII Biegu Podhalańskim im. Jana Pawła II. Na ogromne wyróżnienie zasłużyli: Natalia Trzebuniak, która w kategorii do lat 18 zajęła 3. miejsce, Tomasz Zasadziński, który uplasował się na 4. lokacie oraz Antonina Dolech sklasyfikowana ostatecznie na 5. miejscu w tabeli.

Tydzień później tj. 18.02.2023 r. nasza grupa wzięła udział w XV Pucharze Magurki w biegach narciarskich śladami Arcyksiężnej Marii Teresy Habsburg. Ponownie nasi młodzi adepci narciarstwa spisali się na medal. Tomasz Zasadziński zajął 3. miejsce, a tuż za nim uplasował się Leon Trzebuniak. Ponadto na trzecich lokatach stanęli: Natalia Trzebuniak, Gabriel Biskup oraz Kacper Łaciak.

Panie i Panowie składamy Wam wielkie gratulacje! Podziękowania oraz gratulacje kierujemy również w stronę Pani trener - Katarzyny Smyrak.

Wiadomości (utwórz nową)
Dołącz do rozmowy ?